• ۰۴۱-۳۶۶۷۷۸۸۰

سرور اختصاصی

توسط mrnetwork


آخرین بروز رسانی آذر ۲۳, ۱۳۹۵سرور اختصاصی - Dedicated Server

سرور اختصاصی نوعی میزبانی اینترنتی است که در آن مشتری سخت افزار سرور کامل را که در دیتاسنتر متصل به زیرساخت شبکه ی جهانی است را اجاره کرده از تمامی امکانات سخت افزاری آن بهره برداری می کند .این نوع سرویس بسیار بهینه تر از سرور های اختصاصی می باشد.از آن جایی که سازمان ها نیاز به کنترل کامل و بدون دسترسی دیگران را نیاز دارند ضروری است که سخت افزار به صورت اختصاصی در اختیار آن ها باشد و اشتراکی نباشد. سطح دیگری از ارائه خدمات سخت افزاری جود دارد که به صورت مدیریت شده به مشتری ارائه می شود و در صورت وجود مشکل  یا در صورت نیاز کاربر به خدمات نرم افزاری باید نیاز کابر برطرف شود.

سرور اختصاصی مدیریت شده

تفاوت میزبانی مدیریت شده با میزبانی مدیریت نشده این می باشد که باید ارائه دهنده ی خدمات از لحاظ خدمات نرم افزاری کاربر را پشتیبانی و نیاز های کاربر را برطرف سازد که این سطح (سرور اختصاصی مدیریت شده) شامل هزینه ی اضافی خواهد بود.

مزایای سرور اختصاصی

کاربر در این شرایط به سوی بر عهده گرفتن مدیریت و نظارت بیشتر بر روی امنیت، پشتیبان گیری، و پشتیبانی نرم افزاری گام بر می دارد.مدیریت سرور معمولاً می تواند از سوی فایرسرور به صورت افزودنی نیز انجام گیرد که شامل هزینه ی اضافی خواهد بود.در برخی موارد سرور اختصاصی میتواند سربار کمتری و سرمایه بازگشتی بزرگی را ارایه دهد.در بیشتر موارد سرور اختصاصی بسیار بهتر از سرور مجازی پاسخ داده و بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه گذاشته شده را ارائه می دهد.سرورهای اختصاصی به طور عظیمی معمولا در مرکز داده، مشابه تسهیلات کولوکیشین، ارایه منابع قدرت از کاربرکنار شده و سیستم های HVAC قرار داده شده اند. برخلاف کولوکیشین، سخت افزار سرور متعلق بهارایه دهنده است و دربرخی موارد آن ها برای سیستم عامل هایابرنامه های کاربردی،پشتیبانی ارایه خواهندداد.استفاده ازسرویس میزبانی اختصاصی مزایای عملکرد بالا، امنیت، ثبات ایمیل و کنترل راارایه میدهدباتوجه به قیمت نسبتابالای میزبانی اختصاصی، به طور عمده توسط وب سایت ها که حجم بالایی از ترافیک را دریافت میکنند استفاده می شود.  

پشتیبانی سیستم عامل        

دردسترس بودن، قیمت و آشنایی کارمند معمولا تعیین می کند که کدام سیستم های عامل روی سرور اختصاصی ارایه می شوند. تنوعی از لینوکس و یونیکس(سیستم عامل های کدباز)  معمولا در مواردی که هزینه ای به مشتری ندارد شامل می شوند. سیستم عامل های تجاری شامل مایکروسافت ویندوز سرور، از طریق برنامه های خاصی که مایکروسافت SPLA نامیده می شدند، ارایه می شدند. شرکت Red Hat ورژن تجاری لینوکس است که به ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب براساس هزینه ماهانه ارایه شده است. هزینه ماهانه، به روزرسانی OS  را از طریق شبکه Red Hat با استفاده از برنامه کاربردی که yumنام دارد ارایه می دهد.  سیستم عامل های دیگر از جامعه  کدباز بدون پرداخت هزینه در دسترس هستند. اینها شامل CentOS، Fedora Core،Debian و خیلی از توزیعات دیگر لینوکس یا سیستم های BSD FreeBSD، NetBSD، OpenBSD.

پشتیبانی

پشتیبانی برای هرکدام از این سیستم عامل ها به طورمعمول به سطح مدیریت بستگی دارد که با طرح سرور اختصاصی خاصی ارایه شده است. پشتیبانی سیستم عامل میتواند شامل به روز رسانی هسته سیستم باشد تا آخرین اصلاحات امنیتی، پَچ ها ورفع آسیب پذیری سیستم گسترده را به دست آورند. به روز رسانی های هسته سیستم عامل شامل ارتقاء هسته و پَچ های امنیتی که سرور را بی خطر و امن نگه می دارند، می شود. سیستم عامل  برداشتن بار مدیریت سرور از دارنده سرور اختصاصی را به روز رسانی و پشتیبانی می کند.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dedicated_hosting_service

 


جستجو در بلاگ

دسته بندی های بلاگ

برای دریافت بروزترین تعرفه ها ایمیل خود را وارد نمایید.